Iphone parçalamıştı! “Siyasi zekamla AK Parti’nin İstanbul adayını anladım”

Rahip Brunson krizinde ABD’ye tepki olarak Iphone marka telefonunu parçalayan MHP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, “Benim aklım öyle fazla ki; bana göre aklımın zekatını versem birilerine 40 yıl yeter. Ben buradan şunu anladım. Demek ki Numan Bey İstanbul adayı” ifadelerini kullandı.

“Benim aklım öyle fazla ki”

Şile Ordulular Derneği’nin olağan kongresine katılan Enginyurt, “Ben size bir haber vereyim” diyerek başladığı konuşmasında, “Numan Kurtulmuş İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı. “Nereden çıkarttın bunu Cemal Enginyurt” diyeceksiniz. Ben bugün buraya Esenyurt ESOF (Esenyurt Ordu Dernekleri Federasyonu) binasının açılışı için geldim. Ama dün beni aradılar. Numan Bey dediler “Ertele” dedi dediler. Dernek binasının açılışını Numan Bey ertelemiş. Ben siyasetçiyim. İyi de bir siyasetçiyim. Benim aklım öyle fazla ki; bana göre aklımın zekatını versem birilerine 40 yıl yeter” diye konuştu.

“Demek ki Numan Bey İstanbul adayı”

“Ben buradan şunu anladım” diyen Enginyurt, “Demek ki Numan Bey İstanbul adayı. Çünkü Kasım ayına adaylar belli olur değil mi? O zaman geniş bir açılış yapacak orada dedim. Hayırlı olsun. Ben de şunu söylüyorum. Biz öyle bir siyasetçiyiz öyle bir Ordu aşığıyız, öylesine bir Türk milliyetçisiyiz ki nefsimiz gerektiğinde ayaklar altına alırız. Numan Kurtulmuş’u hiç sevmem. O da beni sevmez. Ama Numan Kurtulmuş Büyükşehir adayı olduğunda; partim bir karar aldı. İstanbul’da Büyükşehir adayı çıkarmayacak, Cemal Enginyurt olarak söz veriyorum sonuna kadar çalışacağım. Niye? Hiç olmasa bir Ordu’lu Büyükşehir Belediye Başkanı olsun” dedi.