Sadri Alışık-Çolpan İlhan Anma Sergisi: ”Yaşamları boyunca samimi, fedakâr, candan bir hayatı paylaştılar…”

Kerem Alışık, Ankara’da babası Sadri Alışık ile annesi Çolpan İlhan’ı anma sergisi açtı

Sadri Alışık ve Çolpan İlhan Anma Sergisi’nin açılışı Kerem Alışık’ın katılımıyla gerçekleşti. Türk sinemasının efsaneleşmiş yıldızları Sadri Alışık ve Çolpan İlhan’ın hayatına dair özel eşyalarının yer aldığı sergi Ankara’daki ANKAmall’da yer alıyor.

“Koskoca bir hayatı, şiirleri, resimleri, mektupları avuçlarında; yürekleri kirpiklerinin ucunda yaşadılar…”

Sadri Alışık ve Çolpan İlhan’ın oğlu Kerem Alışık, serginin açılışında özlemini de dile getirdiği duygusal bir konuşma yaparak annesiyle babasının ürettikleri ve hissettiklerini sevenleriyle paylaşmaktan büyük mutluluk duyduğunu ifade etti.

Alışık, “Koskoca bir hayatı, şiirleri, resimleri, mektupları avuçlarında; yürekleri kirpiklerinin ucunda yaşadılar. Yaşamları boyunca samimi, fedakâr, candan bir hayatı paylaştılar. Ülkelerinin bütün yüreklerine ulaşan, öyle namuslu, öyle sıcak, öyle temiz, öyle sadık ve öyle âşık bir hayat” dedi.

Sadri Alışık ve Çolpan İlhan’ın yaşantılarını yansıtan fotoğraflar, birbirlerine yazdığı mektuplar, film ve tiyatro afişleri, kıyafetleri, özel eşyaları, karakalem çalışmaları, yağlı boya tabloları ve ödüllerinin de yer aldığı sergi 29 Ekim tarihine kadar ziyaret edilebilecek.