Cumhurbaşkanı Erdoğan: ”Belediyelere T.C ibaresi asmak riyakarlıktır”

Melis Ayvallı     info@neogazete.com

AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Ankara’nın Enleri” Ödül Töreni ve iftar programında konuştu. Erdoğan özellikle iptal edilen İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimleri için çok sert ifadeler kullandı. Erdoğan’ın hedefinde CHP Lideri Kemal Kılıçdroğlu ve CHP’li belediyelerin tabelalara astığı T.C. ibareleri vardı.

“TENCERE TAVA HEP AYNI HAVA”

Erdoğan YSK’nın İstanbul kararını protesto edenler için, “YSK kararının ardından İstanbul’da yıllar sonra yeniden duyduğumuz tencere tava sesleri de bize vesayet dönemindeki toplum ve siyaset mühendisliklerini hatırlatmıştır. Tencere tava hep aynı hava. Lafa geldiğinde demokratlığı kimseye bırakmayanların milli iradenin sağlıklı bir şekilde tezahürü için atılan adıma tahammülsüzlükleri bir kez daha görülmüştür. Bizim safımız her zaman olduğu gibi milletimiz yanıdır. Milli iradenin tezahürü için mücadele etmeyi sürdüreceğiz” dedi.

Erdoğan, CHP Lideri hakkında da, “CHP’nin başındaki zat partisinin grup toplantısında bir skandala imza atmıştır. Kılıçdaroğlu YSK üyelerin ismini tek tek okuyup yuhalatmıştır. Sen dokunulmazlığına mı sığınıyorsun? Dokunulmazlığın var diye mi YSK’nın üyelerine bu denli hakaret ediyorsun? Dokunulmazlığın kaldırılmasını iste o zaman bakalım bu ifadeleri aynen kullanabilecek misin? Hayatı yalan, iftira, tehdit iftira üzerine kurulu böyle bir siyasetçinin bizatihi kendisi Türk demokrasisinin en büyük sorunu haline gelmiştir” ifadelerini kullandı.